חוות דעת

מאוד ממליצה על מיכל המדהימה. לפני שהגעתי למיכל ידעתי בגדול מה זה מיינדפולנס, אבל לא הייתי בקיאה בכל הרבדים שהעולם הזה מציע. רציתי להגיע למפגשים כי הרגשתי שאני רוצה להכניס קצת רוגע ופרספקטיבה לחיי היומיום העמוסים וכדי להתיר את כל הקשרים שהרגשתי שיצרתי לעצמי בראש. הרגשתי שבכל מפגש אני יוצאת ״מחודשת״ – עם כוחות להתמודד עם השבוע שלפניי, מצוידת בכלים שמיכל נתנה לנו. מצאתי את עצמי הרבה פעמים במהלך השבוע בסיטואציות שונות מדקלמת לעצמי דברים שלמדנו במפגש וממש מרגישה את עצמי משתחררת ומצליחה להכיל סיטואציות שבעבר היו לי מאוד קשות.

ליאור ל.

מיכל מעבירה את המסר של מיינדפול עם המון סבלנות. איכפתיות מכל אחת ואחד.. יש לה תמיד רעיונות/דוגמאות איך ליישם את מיינדפולנס אם דרך תרגילים או דרך מחשבה ..מאושרת שיצא לי לקחת חלק בתוכנית האתגר. ממליצה בחום לכל אחד ואחת.

ורד ג.

מיכל הכירה לי עולם שלם, הביאה אותי לשאול שאלות ולהודות בעובדה שהחיים מביאים אותנו למקומות מסויימים שאם רגע ניתן להם מקום, נכיר בהם נדע איך להתמודד איתם ולחיות את חיינו.
מיכל מלאת קסם, נעימה לשיחה ומאד מובנת.
מיכל נתנה לי תחושה שיש לי עם מי לחלוק, לא זרקה אותי למים ועזרה לי להעמיק ולתרגל.
מחכה לעוד ועוד קורסים שמיכל תפתח!

ליאת ק.

מיינדפולנס- דרך שנפגשת דומה ומקבילה לאחרות בחיפוש אחרי השלווה ומה שחסר.
ומיכל כה צעירה, מה כבר אלו יחד יוסיפו לי?
ואכן- ימי שני בערב הפכו למקום לימוד לכלים פשוטים, למפגש עם אחרים בקבוצה. מרתקים ומאפשרים.
ומיכל -פותחת דלת לדרך הלימוד מתוך המקום הפרטי שלה. עם קפה וחיוך. מדייקת מלמדת מקשיבה. מיכל! טוב ללמוד איתך! קבלתי מתנה!

רחל י.

השיטה תחת הנחיה שלך ויחד עם הסברים הפשוטים עזרו להתגבר על הלחץ, על חוסר שלווה שהייתה מסביבי, על הפניקה הפנימית שלי.
עכשיו כשאני אוכלת אני באמת אוכלת חחח אני מרגישה טעם של האוכל, ובאמת טעים לי ואני נהנית מזה. והכי חשוב ,אין לי שום מחשבה מה יהיה עוד דקה. נרגעתי…
קשה לי לתאר עד כמה אני נרגעתי ועכשיו אני זורמת. אז כן יש קורונה, יש פניקה מסביב, מעבר למדינה אחרת… אבל באיזי עכשיו, נרגעתי ואני שולטת בהמחשבות שלי.

כריסטינה

התנסתי מעט במיינדפולנס דרך אפליקציית הד- ספייס, רציתי להגיע למפגשים כדי להתמיד במיינפולנס.
על ידי מסגרת, להכיר את המדיטציה יותר לעומק, ולפגוש אנשים נוספים שאוכל לתרגל איתם.
חווית הקורס היתה טובה. התוכן והאווירה היו מועילים.
מיכל מאד נעימה וסבלנית, מעבירה את  התרגולים בצורה טובה ומכילה.
אני יוצא מהמפגשים עם תחושה של מודעות עצמית גבוהה יותר לתחושות ורגשות במהלך היום. אני גם מתרגל יותר מיידפולנס עם עצמי ומוכיר תודה יותר לרגעים חיוביים בחיים.

אלון ג.

שמעתי על מיינדפולנס לפני הרבה זמן ואפילו פעם הורדתי אפליקציה אבל אף פעם לא באמת מצאתי לזה את הזמן. שמיכל פירסמה את הקורס החלטתי שזהו והגיע הזמן לנסות. 
חשבתי שזאת הזדמנות טובה להעניק לעצמי מתנה וללמוד למצא את השקט הפנימי באורח החיים העמוס שלי.

הקורס נתן לי כלים פרקטיים ואפשרויות לתרגל מיינדפולנס על בסיס יומיומי. מיכל לימדה אותי שאני יכול לתרגל מיינדפולנס בכל פעולה פשוטה ויומיומית ( אפילו שתולים כביסה). לאורך הקורס מיכל תמיד נתנה את ההרגשה שזה בסדר אם לפעמים התירגול לא הולך ואם המחשבות שלנו נודדות למקומות אחרים. מיכל תמיד הייתה קשובה לצרכים האישיים והקבוצתיים ויצרה אווירה מאוד פתוחה ושיתופית.

טל א.

התחלתי להגיע כי הרגשתי שאני צריכה קצת מיקוד, שהמחשבות שלי בורחות ואני לא מצליחה להקשיב לסביבה ולעצמי. ולא ידעתי כמה צורות שונות יש לתרגולים..
אני מאוד ממליצה על מיכל, היה לנו מאוד נעים להקשיב לקול שלה. היא סיפרה המון על איך זה נוגע לה, ואיך זה השפיע עליה, וחיברה אותנו לאיך זה עזר לה. ובתור מישהי שלא תרגלה אף פעם, ואני לא טובה במדיטציות, ובעצם בלהשקיט ככה את המוח – זה מאוד עזר לי להבין איך מישהו אחר עשה את זה.

מאיה ו.

הגעתי למיכל במקרה, ממודעה שראיתי בפייסבוק לגבי התמודדות עם לחצים, חרדות ואי שקט, דברים שחוויתי באופן מוגבר בתקופה האחרונה. ניסיתי להמציא דרכים להתמודד בעצמי, ברוב המקרים – הסחות דעת למקומות שמחים ומועילים יותר, אך תחושות קשות עדיין היו קיימת ברקע ולפרקים העיקו עליי מאד. עיסוק בעבר ובעתיד, חוסר ודאות לגבי מתי אגיע למקום שלו ושלם, ודאגות קטנות כגדולות שהוסיפו עצב וחרדה.
קיוויתי שאגלה כלים חדשים, אך לא ציפיתי להתחבר וליהנות משיטת המיינדפולנס באופן מהיר ונעים כפי שקרה. בתוך אתגר של חודש, גיליתי כמה חשובה היכולת הפשוטה שלנו להתחבר אל החוויה שלנו ברגע עצמו, אל החושים; הכרתי תרגולים קלים ונעימים  שאפשרו לי להעריך את הדברים הטובים סביבי והרגיעו את המחשבות החוזרות שהטרידו אותי; למדתי תובנות מעניינות על התהליכים שכולנו עוברים והמקור שלהם; וגם על השליטה והבחירה שלי לא להחריף את המצבים שאני נמצאת בהם אלא לקבל אותם, מה שבאופן די מיידי הרגיע והוריד הרבה מהכובד והקושי בהתמודדות שכשלעצמה – ברגע הממשי שאני חווה; למדתי לקבל את המציאות ואת התחושות שלי, ובמידה מסוימת גם את עצמי, בלי שיפוטיות, מבלי לברוח אבל גם בלי להיכנס לתגובת האוטומטיות שהייתי פונה אליהן באופן טבעי, נפשית וגם פיזית, ובדרך כלל היו מחמירות את המצב.
כל החומרים שמיכל העבירה, ההסברים, השאלות, התרגילים (המהנים!), המפגשים הקבוצתיים שבהם גיליתי במקביל פרספקטיבות חדשות וגם הזדהות, והיחס האישי בכל מה שהייתי זקוקה לו, היו פשוט נפלאים, מתוכננים במחשבה ובחכמה ומועברים בבהירות וכיף.
מיכל עצמה היא אדם יקר, מלא אכפתיות והכלה, שגם בלי קשר, אני פשוט שמחה שהכרתי.
ממליצה בחום למי שמתקשה בכל דבר שהוא, וזקוק, להתמודדות, הורדת לחץ והקלה, לשקט נפשי וחיבור טוב יותר לעצמו ולעולם שסביב, וגם למי שלא, ופשוט רוצה לחיות חיים מהנים, רגועים, ומאושרים יותר.

ענבר ר.