3 דברים חשובים שלמדתי על
עצמי בשנה האחרונה

היום, ה-18 במרץ זהו יום ההולדת שלי. ולא רק שלי, גם של העסק שלי. ויש בזה משהו מאוד מיוחד נכון? כי הרי העסק שלי, שמטרתו לעזור לאנשים ללמוד וליישם מיינדפולנס בחייהם נולד מתוך הצורך שלי להעביר הלאה את המתנה שקיבלתי. מתנת המיינדפולנס. מתנת החיים במודעות לחוויה בכאן ועכשיו.
והיום אין לי ספק שזאת זכות גדולה לייצר תוכן ותהליכים משמעותיים עבור אנשים בעולם המיינדפולנס והתפתחות אישית.

 

כל שנה ביום ההולדת שלי אני עושה סיכום שנה. אבל סיכום רק של הדברים הטובים שהיו. מה אהבתי, במה התפתחתי, לאילו עולמות חדשים נפתחתי, ממה נהניתי. ואם חושבים על זה לרגע, רוב הדברים הטובים שאני חושבת עליהם, לרוב הגיעו מקושי או קונפליקט שהתמודדתי איתו. אז למעשה, סיכום של הדברים הטובים, הוא סיכום גם של הקשיים שהתמודדתי איתם.

אחרי שאני עושה עם עצמי סיכום, אני חושבת על מה אני רוצה מהשנה הקרובה. לאיפה אני רוצה להגיע. מה היעדים, המטרות בכל תחומי החיים שלי. איפה אני רוצה ומכוונת להיות שנה מהיום. מהם החלומות שכבר יש, ואילו חלומות חדשים מצטרפים לרשימה.

למדתי לא מעט בשנה האחרונה. אפשר להגיד שלמדתי מחדש מה חיבר אותי למיינדפולנס מלכתחילה. למה העולם הזה כל כך משמעותי עבורי. ואיך המיינדסט הזה של המיינדפולנס מוביל אותי בכל עשייה ומחשבה.
ועד כמה שאני אוהבת את זה.

והייתי רוצה לשתף אתכם ב-3 הדברים הכי משמעותיים שלמדתי על עצמי בשנה האחרונה.

למידה על עצמי

מה למדתי על עצמי בשנה האחרונה?

1. עד כמה לחץ פוגע באיכות החיים שלנו.

לא יהיה נכון להגיד שלא ידעתי זאת קודם. הרי לחץ וכאב כרוני קשורים זה בזה. וככל שאני לחוצה יותר, כואב יותר. (אם לא ברור לך למה אני כותבת על כאב כרוני, כדאי לך לעצור ולקרוא קצת על האי נוחות הפרטית שלי כאן).
אני חושבת שכולנו נסכים שהשנה האחרונה הייתה שנה לחוצה במיוחד. המחלה החדשה שלא ידענו עליה הרבה בהתחלה, הסגרים והבידודים שנכנסו לשגרת חיינו, הפחד ותחושת חוסר הוודאות הכללית יצרו אצל רובנו יותר לחץ מאי פעם.

אבל יחד עם זאת, השנה האחרונה העלתה בנו את המודעות, ואולי בעצם הזכירה לנו, כמה חשובה בריאות הנפש שלנו. כמה חשוב ומשמעותי לתחזק את תחושת הרוגע שלנו. איזו איכות חיים מדהימה יש לנו כאשר אנחנו יודעים לחיות ברוגע ושלווה. וכמה הכל מסתכם בזה.

יצרתי את אתגר חיים ללא לחץ מתוך החודש הלחוץ שהיה לי לפני שנה בדיוק. כשהקורונה התחילה בעולם וכאן בלונדון נכנסנו לסגר שכלל את המרפאה שמטפלת בי. כמה שהייתי צריכה חודש שימקד אותי חזרה בתחושת הרוגע, בתרגול המיינדפולנס ובמודעות לעצמי.
ולאחר החודש המדהים הזה עם עצמי, יצרתי את האתגר, שהיום כבר עזר ליותר מ-50 אנשים להכניס את תחושת הרוגע והשלווה לחייהם בעזרת המיינדפולנס.
ואני כל כך שמחה וגאה על כך.

מודעות גבוהה

2. ניתן לפתח מודעות גבוהה בכל תחום בחיינו ולראות תוצאות!

תמיד חיפשתי להעלות את המודעות שלי,
כי אני באמת מאמינה שמודעות גבוהה היא המפתח לחיים מאושרים.

כמו שכבר סיכמנו בסעיף הקודם, הקורונה הביאה איתה לא מעט התמודדויות.
וגם כאן, הרגשתי שמודעות גבוהה פותרת לי את הקשיים.

לא יכלתי לארח יותר קבוצות בבית, ובמקום להתנגד למציאות החדשה עברתי לשדר אונליין פעם בשבוע וזכיתי להנגיש את המיינדפולנס להרבה יותר אנשים. ועם התגובות הנפלאות שלכם אני מתכוונת להמשיך.

חברים ומשפחה לא יכלו לבקר והייתי צריכה להתמודד עם געגוע גדול מאוד. המודעות לכך שהגעגוע נמצא איתי ולפעמים גם משפיע על המצב רוח שלי – הפכה את ההתמודדות עם המצב למאוזנת ומלאת חמלה עצמית. המודעות לכך גם עזרה לי לייצר בזמן שלא נסעתי או ביקרו אותי תקופות פרודוקטיביות ומלאות פוקוס יותר מתמיד.

התקרבות מרצון או לא מרצון שכולנו חווינו בתוך הזוגיות בסגרים והאיסור לפגוש אנשים נוספים. אבל בעזרת מודעות בתחום הזוגיות בחיי, הפכנו את השנה הזאת למקרבת ומעצימה במיוחד. והיום אפילו הוצאת מיני קורס חדש לזוגיות מודעת ומאושרת (הקורס זמין להצטרפות לשבוע בלבד)

וכך עוד אין ספור דוגמאות מהשנה האחרונה.
והיום, אין לי שום צל של ספק, שלא רק שהמודעות גבוהה עוזרת להתמודד עם המצב מולנו, היא גם תמיד לוקחת אותנו שלב קדימה לתוצאות גדולות עוד יותר. בכל תחום.

3. למדתי עד כמה ביטוי עצמי משמעותי עבורי

בתחילת הפוסט כתבתי לכם שלא סתם יום ההולדת שלי ויום ההולדת של העסק הם באותו היום. העסק שלי הוא לחלוטין אני. הוא מאפשר לי לבטא את עצמי ולכם להכיר אותי. אני לא מסתירה את ההתמודדויות שלי ואפילו להפך. אני שמחה לשתף את הידע ולעזור.

בכל פוסט, סטורי, וידאו, ובמיוחד במייל זכיתי להביא את עצמי לקדמת הבמה.
זכיתי לבטא את המחשבות הכי עמוקות שלי, את המסקנות והלמידה שעשיתי במהלך השנים ושאני עושה בכל רגע ורגע.
שמחתי לעשות בשנה האחרונה את הדברים שאני הכי טובה וחזקה בהם:
להסביר. ללמד. ליצור תהליכים ותוכניות להתפתחות אישית. וכל זה לא מובן מאליו.


ולא רק שנהניתי מהביטוי העצמי שלי, גם זכיתי לפרגון ותגובות נפלאות מכם לאורך כל הדרך. ואין לי מילים שיוכלו להכיל עד כמה אני מכירה לכם תודה על כך. שאתם כאן, קוראים. עוקבים. פותחים את המיילים. לומדים, שואפים לחיים רגועים, ומכניסים כל פעם קצת מיינדפולנס לשגרה שלכם.


השנה הקרובה אני רוצה להכניס עוד חוזקה שלי לעסק ולחיים שלי בכלל. ציור ואומנות.
הפסקתי לצייר בשנים האחרונות בגלל הכאב הכרוני שהקשה עליי. אבל אני מתכוונת לחזור לנסות, ויותר מזה, למצוא דרך לחזור לצייר.
ואני מתכוונת להביא את זה גם אליכם, אז צפו לעוד הפתעות בקרוב 😉

רוצים לקבל עוד עדכונים על תרגולי מיינדפולנס וסרטונים?
לחצו כאן להרשמה לערוץ היוטוב שלי. ותוכלו לתעדכן בתוכן חדש כל שבוע שיכניס לחייכם רוגע ושלווה בעזרת שיטת המיינדפולנס.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

 1. Natalie

  אילו תובנות יפות! ומחשבות יפות…
  נהניתי לקרוא על דרכך בשנה האחרונה והתחברתי לזה בדרכי.
  וציור ואומנות זו גם אחלה דרך לביטוי עצמי, המון בהצלחה 🙂

  נטלי,
  http://www.pnimablog.com

כתיבת תגובה